Sunucu

Bulut Sunucu Nedir? Ne İşe Yarar?

Bulut Sunucu Nedir? Ne İşe Yarar?

İngilizcesi Cloud Server olarak bilinen bulut sunucu, bir veri merkezine bağımlılığı olmadan anlık olarak güncellemeler ve aktarımlar gerçekleştirebilen ve bunları hızlı bir şekilde yapan bir sistemdir. İnternet web sitesi yöneticileri için oldukça gerekli ve yararlı bir hizmettir. Sanal bir sunucu olduğu için, elle tutulur gözle görülür kısmına ancak eldeki verilerle ulaşılabilir. Diğer sunucu modelleriyle hiçbir farkı olmayan bulut sunucular, özellikle donanım ve yazılım konusunda müşterilerine ekstra avantajlar sunarlar, veri kayıpları yaşanmadığı için de müşterilerini memnun ederler. Uygun maliyetlerde üretilen bulut sunucu sistemleri, kullanılırken saat üzerinden hesaplamalar yapılır.

Bulut Sunucu Nedir?

Bir bilgisayar kullanırken yaşanan çökmelerden etkilenen belgelerinizi çevrimiçi yükleyemediğiniz olmuştur. Bu durumun karşılığında geliştirilmiş olan bulut sunucular, bilgisayarlarda yaşanan donanımsal çökmelerden engellenmediği için rahatlıkla internet üzerinden veri aktarımı sağlar. Çok daha uygun fiyatlara sahip olunan bulut sunucular, insanlar için oldukça yararlı sistemler bütünüdür. Maliyet azaltılarak, şirket ya da site içi başka noktalara aktarılabilir böylelikle verimlilik artar. İnternet üzerindeki etkileşimi artırarak müşterilerinize daha iyi bir deneyim sunmak istiyorsanız, bulut sunucular satın alabilirsiniz.

Dünyanın neresinden girilirse girilsin, internet sitenizin doğru açılması ve yüklemelerin karşı tarafa doğru yapılması hem itibarınız için hem de şirket politikanız için artı bir değer oluşturur. Bulut sistemi kullanımında ana fiziksel bir makine vardır. Bu makine, diğer ağlar üzerinden geliştirilerek internet ortamında kullanılmak üzere sanala dökülür. Sunucuların farklı olması sayesinde, kimsenin hızı kimseyi etkilemez ve geciktirmez. Böylelikle tam kullanımın yanında verim de sağlanır.

İnternet üzerinden gönderip alacağınız bilgilerin ve belgelerin yüklenmesinde de sıkıntı yaşamanıza engel olan sistem, yük dengeleme durumunu mükemmel şekilde gerçekleştirmektedir. Garantili olarak çalışan sistemimizde, para iadesi garantisi vardır. Üretilen bu teknolojilerin müşterilerimize sunulması ve onların memnun kalması bizlerin her zaman dilediği ve hedefi olan konudur. Bu konu için geliştirdiğimiz para iade garantisi sayesinde, pek çok müşterimiz bizlerden memnun şekilde ayrılmıştır.

Bulut Sunucu Ne İşe Yarar?

Müşterilerine bulut hizmeti sağlayan sunucu, sürekli trafik akışını kontrol eder ve kesilmesine asla izin vermez. Güncelleme işlemleri sırasında asla takılma yaşamaz ve otomatik olarak kendisi günceller. İnternet ortamında iş yapanlar ve genelde online satış yapanlar için oldukça verimli olan bu sistemler, iş sürekliliğinin yanında zaman kaybını da azaltırlar. Aktarım hızı yavaş ya da beklenenden az olduğu durumlarda bulut sunucularına geçilerek, sağlıklı aktarımların yapılması rahatlıkla sağlanabilir.

Kurulduğu bilgisayarlar ve internet ağında, insanlara depolama alanı hizmeti de sağlar. Böylelikle network üzerinde çalışmalar yaparken hem veri kaybı yaşamazsınız hem de aktarılacak dosyaların çok daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde tamamlanmasını sağlarsınız. Yüksek performansla çalışmakta olan bulut sunucularda full root erişim imkanı da vardır. Özellikle sunucu kontrol grafikleri sayesinde, sitenizin ve ağınızın hangi durumda olduğunu da inceleyebilirsiniz. Dilerseniz 7/24 destek alabileceğiniz sitemizde, sorun yaşadığınızda bağlanabileceğiniz teknik destek ekibi de bulunmaktadır.

Bulut Sunucu Nasıl Kurulur?

Bulut sunucu kurmak ve satın almak istiyorsanız, internet sitemizdeki farklı avantajlardan faydalanabilirsiniz. Hostname yani kullanıcı adı belirlenmeli, ns1 eki, ns2 eki ve rot şifre alanları doldurularak kullanıma açılması sağlanmalıdır. Böylelikle kurulum başlamaktadır. Bilgilerin tamamen doğru şekilde doldurulması, bir ip ve şifreyi sizlere sağlar. Bu kod ve ip adıyla bulut sunucusunun kurulumu tamamen tamamlanır ve kullanıma açılır. Birbirinden farklı amaçlara uygun hazırladığımız paketlerimizde, kendi bulut sunucunuzu kurmak ve yönetmek için gerekli bilgileri bulacaksınız.

Bulut sunucu ihtiyacınızın ne derecede olduğuna karar vermek için kendi internet sitenizin trafiğine bakmalı ve gerekli olan disk alanını hesaplamalısınız. En küçük olan paketimizdeki hizmetlerimiz 1 CPU, 1GB ram, 25 GB SSD, limitsiz trafik desteği, otomasyon kurulum vardır. En büyük bulut sunucu hizmetimizdeyse 4 CPU, 8GB ram, 70GB SSD, limitsiz trafik ve yine otomatik kurulum desteğimiz vardır. Bu sistemlerden hangisine ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek size ve sitenizin işleyişine bağlıdır. Kurulumu çok kolay olan bulut sunucuyu satın aldıktan sonra sizlere yönergeler yollamaktayız.

Bulut Sunucu ile VPS Arasındaki Farklar

Sunucuların tümü, aynı servis üzerinden çalışacaktır ve bu nedenle de herhangi bir sorun meydana geldiğinde tüm servisler toplu halde etkilenmektedir. Özellikle vps sunucular bu konuda, cloud server imkanı tanıyan sistemlere göre daha fazla etkilenebilirler. Vps sistemlerinde maalesef hala bulut sunuculardaki kadar geliştirilmiş şekilde hızlı veri gönderimi, yedekleme servisi hizmeti yoktur. Bu yüzden bulut sunucular hem daha sık tercih edilmekte hem de daha çok güven duyulmaktadır. Kendi internet sitenizin en ihtiyaç duyduğu sunucuyu seçerken karar vermenizde etkili olabilecek noktalarsa, hangi imkanlardan faydalanmak istediğinizle doğru orantılıdır.

Kullanıcılara farklı alanlarda imkan sağlayan bulut sunucular, dağıtma ve barınmanın yanında internet sitenizi geliştirirken öğrenmeyi de sağlamaktadır. Bir bulut sunucu kiralandığında bu sunucu kişiye özel olur ve başkasının bu sunucu üzerinden verim sağlanması engellenir. Her bütçeye uygun şekilde planlanmış fiyat seçeneklerimiz sayesinde internet sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Satın alımlardan sonra kurulum işlemleri sağlanır. Kurulan sunucu panelinin oldukça kolay ve anlaşılır olması, bu sistemin daha rahat kullanılmasını da sağlar. Performans artırma özelliğine de sahip olan bu sunucular, her zaman en iyiyi hedefleyenler için idealdir.

Bulut Sunucu Fiyatları

İnternet sitemizde satışını yaptığımız tüm bulut sunucu imkanlarında, limitsiz trafik ve otomasyon kurulum hizmeti sağladığımızı tekrar belirtmek isteriz. Bu hizmetler paket içinde ek olarak gelmekte ve bütün paketlerde standart olarak uygulanmaktadır. Birden altıya kadar isimlendirdiğimiz paketlerimizin içerisinde CPU’lar paket geliştikçe artmaktadır. En küçük paketimizin fiyatı 19,99 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. İçerisinde 25 GB SSD ve 1 GB Ram hizmeti de vardır. En büyük paketimizin içerisinde 4 CPU bulunmakta ve 8 GB Ram hizmeti verilmektedir. 70 GB SSD hizmetimiz ve 99,99 Türk lirası olarak belirlediğimiz bu altıncı paketimiz, oldukça sık ve sürekli ziyaret edilen web siteleri için en doğru olanıdır.

Fiyatlarımız paketlerin içerisindeki gelişmişlik seviyesiyle doğru orantılı olarak artmakta ve gelişmektedir. Limitsiz trafikse, sizin web sitenizin aldığı internet trafiğini kaldırabilen sunucu anlamına gelir. Hangi ölçüde girilirse girilsin, tüm ulaşmak isteyen kişilerin ekranlarında kırık link ve fotoğraf bulunmadan, tam görüntü sağlanırken arka planda işlemlere devam edilmesine limitsiz trafik denmektedir. Limitsiz trafik hizmeti sayesinde, sitenize birden fazla kişi girerek alışveriş ya da bilgi almak istediğinde kitlenmeler yaşanmaz ve işler doğal akışında ilerler.

Windows VDS Nedir?

Vds ismiyle bilinen Virtual Dedicated Server hizmetleri, bir sunucunun internet üzerinden yaptığı işlemlerden rahatlıkla tasarruf etmesini sağlamak amacıyla üretilmiş, özel ve kişiye uygun hizmettir. Sahip olunan her sunucu özel bir donanıma ve yazılıma sahip olduğu için, bağımsız işlemlerde kolaylıkla kullanılabilir. Bölümlendirmeler yapılarak dağıtılan bu Vds sunucularında, sizin bölümüzde başkasının hizmet alanı bulunmaz. Aynı kaynaklardan giriş çıkış yapılmadığı için de izole olmuş durumdadır ve risksiz şekilde kullanım sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu