Hosting

En İyi Antivirüs Programları

Günümüzde sürekli artan siber tehditler, korsan saldırıları, güvenlik endişeleri gibi sorunlar işletmeleri ve kullanıcıları büyük ölçüde mağdur etmektedir. Yalnızca kişisel anlamda kullanılmak için değil, aynı zamanda pandemi dolayısıyla evden çalışan insanların da şirket bilgilerini güvende tutması için antivirüs yazılımlarının önemi çok büyüktür. Bir antivirüs yazılımı “Truva Atı” olarak bilinen (Trojan Virüsü) bir şirketin kurulduğu dönemden bu güne bütün verilerini ele geçirebilir. Dolayısıyla antivirüs bu verilerin korunmasında önemlidir.


Antivirüs Programı Nedir?

Bilgisayarınıza bulaşmış olan bir virüs; tüm verilerinizi silebilir, dosyalarınıza erişiminizi engelleyebilir, spam gönderebilir, casusluk yapabilir veya farklı illegal yolları kullanıp kötü amaçlı eylemler düzenleyebilir. Antivirüs programları ise bilgisayarınızı ve ağınızı belirtilen bu virüslere karşı korumak için tasarlanmış olan yazılımlardır. Bilgisayarınızı belirli aralıklarda otomatik olarak tarar ve herhangi bir güvenlik açısından şüphelendiği bir durumu sizlerle paylaşır ve ne yapılacağına karar vermeniz için size seçenekler sunar. Antivirus yazılımlarınızı sürekli olarak güncel tutmalısınız, aksi taktirde yeni çıkan virüsleri algılayamacaktır.


2021’in En İyi Antivirüs Programları Nelerdir?

Günümüzde bilgisayarlar ve telefonlar için tasarlanmış yüzlerce antivirüs programları mevcut. Fakat bunlar arasında güvenlik önlemleri, güncellemeleri ve performansı açısından en çok bilinen ve tercih edilen yazılım Norton, Kaspersky, NOD32 ve McAfee oluyor. Bunlardan farklı olarak ücretsiz hizmet veren en popüler yazılımlar ise BitdefenderAvast , AVG ve Microsoft’un Windows için üretmiş olduğu Windows Defender‘dir.


Kaspersky Total Security

Kaspersky, yüksek kötü amaçlı yazılımların tespit edilmesi konusundan almış olduğu puanlarla revaçtadır. Özellikle web filtreleme yoluyla bu zararlı yazılımları akıllı izleme teknolojisi sayesinde kolay bir şekilde belirleyebiliyor. Kendi içerisinde özel fidye programı, sanal klavye ve online hesap portalına sahip olan bu uygulamada geliştirilmiş arayüzü ve donanımı sayesinde kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.


Norton Antivirüs Plus

Norton, kullanıcılarını kötü amaçlı web sitelerinden korur ve bu URL’ler konusunda çeşitli özelleştirme seçeneklerini barındırır. Çoğu uygulamanın tam tersine ağır olan sistem performansı yerine daha hafifletilmiş rahat bir kullanım sunar. Şifre yöneticisi, bulut yedekleme, ve LifeLock teknolojisi gibi donanımlara sahip olan Norton antivirüs istediğiniz bütün koruma gereksinimlerini üst düzeyde karşılayan ücretli bir yazılımdır.


ESET NOD32

NOD32, kötü amaçlı yazılımların tespiti konusunda; gerçek zamanlı koruma, sezgisel algılama, istismar koruması ve URL filtreleme gibi kullanışlı özellikler sunan güvenlik paketlerine sahiptir. Aynı zamanda PowerShell kullanarak saldırıları önlediği gibi USB yığın depolama aygıtları için bir tarayıcı ve önyükleme işlemi sırasında koruma sağlamak için UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) tarayıcısına da sahiptir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu