E-ticaret

Evden E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-Ticaret, günümüz dünyasında insanlar arasındaki popülerliğini gün geçtikçe artırmaya devam ediyor. Bahsedilen bu ticaretin gelişen hacmi, insanların büyük çoğunluğunun bu konu hakkında daha çok bilgi sahibi olmak için uğraşmalarında ve aynı zamanda çeşitli araştırmalar yapmalarında da etkili oldu.

E-Ticaret, mal ve hizmetlerin internet aracılığıyla satılması veya satın alınması işlemidir. Sadece internet hizmeti kullanılarak ürün satmak amacıyla sınırlı kalmadan, verilen mal ve hizmet konusunda talep yaratılmasında, müşteri desteği sağlanmasında, kurumlar ve müşteriler arasındaki iletişimi de internet aracılığıyla rahatlıkla sağlamaktadır. Bunlar firma yönetimi konusunda çok etkili konulardır.


Evden E-Ticaret Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Hiçbir şekilde maliyet ile alakalı bir durum söz konusu değildir.
Müşteriler ile yakın iletişim kurmak yoktur.
Müşteriler için belirlenen açılış-kapanış saatleri gibi belirli alışveriş saatleri yoktur.
İnsanların alışveriş yapabilmeleri için web sitenizi ziyaret etmeleri yeterlidir.
Dükkan, depo, kiralık işletme, stok vb. gibi durumlar söz konusu değildir.
Disiplinli bir işleyiş süreci ile marka tanınırlığınız global pazarlamada ses getirebilir.
E-Ticaret sizi olduğundan daha kısa bir sürede daha çok müşteriye ulaştırır.


Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden E-Ticaret tecrübesini yaşamak isteyen insanların dikkat etmesi gereken birçok çok konu vardır.

Öncelikli olarak bir şirket kurulması gerektiğini unutmamak gerekir.
Evden E-Ticaret alanında hizmet alınması gereken alt yapı seçimi tamamlanmalıdır.
Planlanan sosyal medya vb. farklı alanlardaki satışlar yapılmalıdır.
Kargo şirketi ile anlaşma sağlanmalıdır.


Önceliğiniz Şirketiniz Olsun

Evden E-Ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için “Şahıs Şirketi” olarak bir unvan almaları ve bu doğrultuda ilerlemeleri gerekmektedir. Limited veya Anonim gibi şirket unvanları olsa da günümüzde evden e-ticaret için çoğu firmanın şahıs şirketi adı altında hizmet verdiği ve satış yaptığını görmemiz mümkün.


Web Sitenizi Oluşturun

Oluşturmak istediğin web sitesinin ürün ve hizmetleriniz ile senkronize edilmiş olması gerekir. Çünkü satmış olduğunuz mal veya hizmet ile sitenizin kullanıcıya hitap eden görsel makyajı uyumlu içerikler barındırmalıdır. Kullanıcı deneyimi dediğimiz durum ise ziyaretçilerinizin web sitenizde daha çok vakit geçirmeleridir.

Karmaşık olmayan ve müşteriye doğrudan hitap edebilecek sade tasarımlar, gereksiz yazı veya şekillerin konulmaması, kampanya veya kişi ya da güne özel indirimler gibi bölümlerin görsel anlamda zenginleştirilmesi gibi durumlar, kullanıcı deneyiminizi daha sağlıklı yaşamanız konusunda önemli olacaktır.


Kargo Şirketi ile Anlaşın

Evden e-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için en önemli durum kargo sürecidir. Hiçbir satıcı ürünlerinin gönderimi konusunda sorun yaşamayı ve müşteri mağduriyetine sebep olabilecek kargo sorunları ile karşı karşıya gelmeyi istemez. Kargo şirketlerinin yönetimi konusunda başarıya sahip olamayan bir şirket için müşteri kaybetmeye başladığını söylemek mümkündür.


Aşağıdaki Sorular ile Doğru Kargo Seçimi Yapabilirsiniz :

Kargo alımı zamanlarınız hangi gün ve saatler?
Şubeniz ürün stokladığınız yere ne kadar uzaklıkta?
Kargoyu ulaştırmak için verdiğiniz gün sayısı nedir?
Minimum gönderim ücretleriniz ne kadar?


Sosyal Medya Satışlarınıza Önem Verin

Evden E-Ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için; Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal paylaşım platformları yeterli olacaktır. Bu platformlarda satışlarınızın yüksek oranlarda olmasını istiyorsanız, ürünleriniz hakkında görsel anlamda zengin, bilgilendirici ve düzenli olarak paylaşımlarda bulunmanız gerekmektedir.

Gönderilerinizde görselliğe önem verin ve doğru etiketler kulanın.
Reklam ve tanıtım çalışmalarınızı vakit kaybetmeden hızlandırın.
E-Ticaret sayfanızın daha çok görüntülenmesi için “Insta Shop” kullanın.
Tüm bunlar evden e-ticaret yapmanızda size yarar sağlayacaktır.


SkyVds ile E-Ticaret Sitenizi Kurun!

Evden E-Ticaret yapma konusunda bir web sitesi oluşturmak için SkyVds Hosting‘in alt yapılarını tercih edebilir, görsel anlamda zengin ve kaliteli içerikler ile web sitenizin dilediğiniz ölçüde zenginleştirilmesini bize bırakabilirsiniz. Kendinize veya şirketinize ait bir web sitesi kurmak için detaylı bilgili SkyVds satış destek ekibinden öğrenebilir ve ihtiyacınız doğrultusundaki hizmetlerimiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu