Hostingİpuçları

Hosting Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Hosting Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Diğer adı barınma olan hosting, herhangi bir web sayfasında yayımlanmak istenen resimlerin, sayfaların veya dokümanların internet kullanıcıları için herhangi bir durumda erişilebileceği bir bilgisayarda muhafaza etmektir.

Bilgisayarda hazırlanan, tasarlanan web sayfaları yüklemek için bilgisayarlarda belirli bir alana ihtiyaç vardır. Bu alan ihtiyacı hosting hizmeti ile sağlanır. Ayrıca hosting hizmeti aynı zamanda sanal sunucu vazifesi de görür. Hosting hizmetinin yürütülebilmesi için sunucuların sürekli açık ve internetinin olması gerekir.

Sunucular veri merkezleri/sunucu odası/sistem odası adları verilen özel odalarda muhafaza edilir. Bu odada bazı materyallerin(jeneratör, klima, sistem mühendisi, yüksek hızda internet) bulunması gerekir. Bu materyaller bir araya gelerek hosting ve sunucu hizmeti sağlanır.

Hosting hizmeti için bir kaç önemli nokta vardır. Bu noktalar ise şunlardır; hız, verilecek boyut, desteklediği programlar ve özellikler.

Günümüzde tanınmış, ünlü birçok yabancı ve yerli firmalar, şirketler hosting hizmeti almaktadır. Hosting, teknolojinin gelişmesi ve bilgisayar çağının getirisi olarak son zamanlarda daha çok popüler olan bir sektör haline gelmiştir. İnternet üzerinden hosting hizmeti veren birçok firma vardır. Ancak hosting hizmeti satın alacağınız firmanın alanında uzman, güvenilir olması gerekir.

Hosting hizmeti sektöründe 99.9%Uptime, 7/24 teknik destek, yüksek performans, full otomasyon yönetim paneli, para iade garantisi ve müşteri dostu olma gibi nedenler firmamızın www.skyvds.com) tanınmasını ve müşterilerimizin güven ile bizi tercih etmesini sağlar.

Hosting hizmetinin ise kullanıldığı alana göre çeşitli kategorileri vardır. Sitemizde web hosting hizmetleri (reseller hosting, Linux hosting, Windows hosting) ve sunucu hizmetleri sunulmaktadır.

Linux Hosting Nedir?

Linux hosting, diğer hosting çeşitlerine göre hem pratik hem de düşük maliyetli olduğu için daha çok tercih edilir. Linux hosting için gerekli olan ilk şey Linux işletim sistemidir. Bundan ötürü Linux hostng, Linux işletim sisteminin alt yapısı ile kurulmuş bir internet(web) sitesi muhafaza etme olarak tanımı yapılır.

Linux hosting açık kaynak dolu bir hizmete sahiptir. Aynı zamanda Linux hosting, dışardan gelen tüm saldırılara karşı güçlü bir savunma alt yapısına sahip olduğu için de cezbedicidir. Web sayfası yükleyecek kişi için önemli olan noktalardan biri de çalışma süresidir. Linux hosting, çalışma süresi oldukça yüksektir. Bundan dolayı sunucular sürekli açıktır.

Sitemizde tüm şirketler ve tasarımcılar düşünülerek farklı içerik ve fiyatlarda paketler bulunmaktadır. Fiyat ve içerikleri kıyaslayarak, gerek duyduğunuzda canlı destekten hizmet alarak istediğiniz Linux hosting paketini satın alabilirsiniz. Linux paket içeriğinde; disk boyutu (3 gb-5 gb-10 gb-20 gb- limitsiz olarak değişir), trafik (30 gb-50 gb-100 gb- limitsiz olarak değişir), e-posta (3- 5-10-limitsiz olarak değişir), MySQL (3- 5-10-limitsiz olarak değişir), FTP hesabı (3- 5-10-limitsiz olarak değişir), ücretsiz IP ve kontrol paneli (cpanel) gibi özellikler vardır.

Reseller Hosting Nedir?

Reseller hosting de uygulama Linux hosting gibi değildir. Reseller hosting de bant genişliği ve sabit disk alanı hosting hizmeti sunan bir şirkete kiralanır. Daha sonra hosting firması tarafından kiralanan sabit disk alanı ve bant genişliği küçük şirketlere veya girişimcilere kiralanır. Reseller hosting, hosting hizmeti sunmanın en kolay ve ucuz yoludur.

Tasarımcıların veya küçük şirketlerin satın aldığı reseller hosting hizmetinin içeriğinde; bant genişliği, disk alanı, 30 gün para iadesi, hosting hizmeti, şifreli koruma dizin yönetimi, özel hata sayfaları, web sayfası ziyaretçi istatistikleri, web üzerinden dosya yönetimi, yüksek performans, e-destek, e-posta ve trafik istatistikleri bulunur. Reseller hosting genel olarak kendi web sayfasını ya da markasını tanıtmak isteyen tasarımcılar tarafından tercih edilir.

Reseller hosting ile tasarımcılar kendi hosting paketlerini ve planlarını müşteriye sunma imkanına sahiptir. Bu sayede düşük maliyetle aldığı reseller hosting sayesinde kar elde eder ve düzenli akış sağlar. Aynı zamanda tasarımcı reseller hosting sayesinde her bir müşterisine özel olmak koşulu ile cpanel oluşturma imkanı da bulur.

Firmamızda siz genç girişimci tasarımcılar ve şirketler için her bütçeye uygun içerikler barındıran reseller hosting hizmeti sunulmaktadır. Reseller hosting paketlerinin içeriğinde disk boyutu (5 gb- 10 gb- 50 gb-250 gb- limitsiz olarak değişir), site barındırma(10- 30- 50- limitsiz olarak değişir),trafik(50-100-500-750 limitsiz olarak değişir) ve işlemci(%20-%30 olarak değişir) gibi özellikler vardır. Paket içeriğindeki özelliklerin miktarı arttıkça fiyatı da artmaktadır. Bu konuda sizlere yardımcı olmak için 7/24 ücretsiz bilgi alabileceğiniz canlı destek ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Kurumsal Hosting Nedir?

Kurumsal hosting de diğer hosting türlerinde olmayan bir fark devreye girer. Bu fark ise: bir sunucu yöneticisine ihtiyaç duyulmamasıdır. Kurumsal hosting, herhangi bir sunucu yöneticisine ihtiyaç duymadan tasarımcının kendi sunucusunun gücü ve kaynakları ile elde ettiği hosting türüdür. Kurumsal hosting genel olarak e-ticarette, trafiği yüksek ve yoğun site ve uygulamalarda daha çok tercih edilir.

Kurumsal hosting hizmeti müşterilere paket halinde sunulmaktadır. Ayrıca kurumsal hosting diğerlerinden farklı olarak daha fazla web alanına ihtiyaç duymakla birlikte gelişmiş destekleme sistemleri bulunur.

Kurumsal hostingleri satın alan firma ya da şirketlerin güvenliği için her satın alınan pakete özel IP adresi vardır. Bu IP adresi sayesinde oluşan tehlikeli virüslere karşı antivirüs ve antispam hizmeti de bulunmaktadır.

Windows Hosting Nedir?

Windows Hosting, Windows temelli sunucularda bulunan ASP ve ASP.NET programlama diliyle çalışan web hosting türü olarak bilinir. Windows Hosting, ASP tabanlı web siteleri sayesinde mükemmel biçimde çalışır.

Hosting sektöründe tanınan bir firma olan www.skyvds.com olarak diğer hosting hizmetlerinde olduğu gibi Windows hosting hizmeti sunmak için de müşterilerimizin yanındayız. Sitemizde farklı fiyat ve içerikte sizlerin tercih edebileceği Windows hosting paketleri bulunmaktadır. Bu paketlerin içeriğinde ise trafik (30 gb-50 gb-100 gb- limitsiz olarak değişir), MySQL (3- 5-10-limitsiz olarak değişir), disk boyutu (3 gb-5 gb-10 gb-20 gb- limitsiz olarak değişir), FTP hesabı (3- 5-10-limitsiz olarak değişir), e-posta (3- 5-10-limitsiz olarak değişir), kontrol paneli (pleskpanel) ve ücretsiz IP gibi özellikler vardır.

Web Hosting Fiyatları

Web hosting fiyatları hosting türüne, paket içeriğine (site barındırma, ssd disk, trafik, ECC ram, e-posta, yedekleme, com ve net) hız kalitesine, disk alanına göre farklılık gösterir. Fiyat arttıkça hosting paket içeriği de artar. Sitemizden tüm hosting hizmetlerine yönelik paket ve içerikler hakkında bilgi alabilme imkanınız vardır.

Sitemizde tüm hosting hizmetlerindeki paketlerde ortak olan özellikler ise şunlardır; kontrol panel (cpanel), tek tık kurulum, haftalık yedekleme, SSD disk performansı, virüs taraması ve litespeed web server (web sunucu yazılımı).

Sitemizin müşterilerine sağladığı kolaylıklardan biri ise hizmet garantisidir. Sitemizden temin ettiğiniz hosting hizmetlerinin her biri için hiçbir neden belirtmeksizin 15 gün içerisinde geri iade etme hakkına sahipsiniz. İadesi kabul edilen ürünlerin geri ödemesi ise 21 gün içerisinde belirttiğiniz banka hesap numarasına yatırılır.

Sitemizden temin ettiğiniz ürünler için ödemelerin ödenmesi gerekir. Mevcut müşterilerimiz ise ödemelerini yaparken hafta sonu ya da bayram gününe denk geliyorsa ödemeyi bir gün öncesinde yapması gerekir.

Hosting hizmeti satın alma ile ilgili sorularınızı canlı desteğin yanı sıra sayfamızdan iletişim butonuna girerek mail atma imkanınız da bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu