İpuçları

Hosting Taşıma İşlemi Ne Zaman Yapılmalı?

Hosting Taşıma İşlemi Ne Zaman Yapılmalı?

Hosting, birden fazla web siteleri olan kullanıcıların ihtiyacı olan bir barındırma hizmetidir. Pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Elinizde bulunan çok fazla internet siteleri, gerçekten alan konusunda sıkıntı yaratmaktadırlar. Bu sebepten dolayı, içerik hazırlayanlar, kendi projelerini veya işlerini üretenler için hosting en önemli ve gerekli hizmet olmaktadır. Bir diğer deyiş ile web sitesinin arka yüzüdür.

Kendinize ait bir hosting paketinizin olabilmesi için öncelikle bir web siteniz olmalıdır. Bu web sitesi için bir alan adı edinmelisiniz. Daha sonra web sitenizin dosyalarının, içeriklerinin veya fotoğraflarının çalışması için bir disk alanı gereklidir. Sonra bu disk alanına web sitenizi yükleyebilirsiniz. Böylece, sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, sizin alan adınızı yazdıklarında web sitenize ulaşabilirler.

Hosting Nedir?

Hosting, web sitenize ait dosyaları, içerikleri, fotoğrafları veya belgeleri saklayan bir alandır. Aynı zamanda bilgisayarlardan daha hızlı ve verimli çalışan sunucularla, kullanıcıların sitenize erişmesini sağlamaktadır. Bu veri saklama, depolama ve yayınlama işlemine web hosting denmektedir. Web hosting kullanıcılara, internet sitenizi, çalışmalarınızı, projelerinizi ve tasarımlarınızı en etkin bir biçimde sunmanızı sağlamaktadır. En verimli, en ekonomik ve en güvenilir hosting hizmeti için İnternet sitemiz Skyvds.com’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sizler için kaliteli hosting hizmetinin tek adresiyiz. Sizler için sunmakta olduğumuz çeşit çeşit, her keseye uygun hosting paketlerimiz mevcuttur. Bizi denerseniz pişman olmayacaksınız.

Hosting Ne İşe Yarar?

Hosting, kendi oluşturduğunuz kişisel web sitenizi barındırmanız için bir hizmettir. Nasıl herhangi bir şey hazırladığınızda hard diskinize depolama yapıyorsanız, İnternet sitenizi ve içeriği de hosting hizmeti tarafından depolanmaktadır ve yayınlanmaktadır. Ama web sitenizi barındırdığınız bilgisayarın yani daha hızlı ve verimli olan sunucuların sürekli açık ve ulaşılabilir olması gerekmektedir. Böylece, kullanıcılar istedikleri zaman İnternet sitenizi ziyaret edebilirler. Bu hızlı ve güçlü makineler, yani sunucular 7 gün 24 saat çalışır konumda olmak zorundadırlar.

En sınırsız, en güvenilir, en kullanışlı, en konforlu ve en kaliteli hosting paketleri için İnternet sitemize sizleri de bekleriz. Gerçekten aradığınız hosting hizmetini bizde bulabileceksiniz. Bunu sizlere kesin olarak garanti ediyoruz ki hosting firması olarak profesyonel bir şekilde çalışmaktayız. Siz kıymetli müşterilerimizle de en yetkin şekilde ilgilenmekteyiz. Bu sebepten dolayı, İnternet sitemiz hakkında aklınızda en ufak bir soru işareti kalmamalıdır.

Hosting Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hosting taşıma, farklı bir makinede veya hosting servis sağlayıcısında bulunan bir hosting hizmetinin, yeni bir hosting sunucusuna veya farklı bir hosting firmasına taşınma işlemine denmektedir. Kullanıcılar, aynen alan adında olduğu gibi tüm İnternet sitelerini başka bir hosting paketine taşıyabilirler. Hosting taşıma işleminin diğer adı da web sitesi taşıma işlemidir. Hosting taşıma işlemi yapmadan önce, mevcut hosting paketinin eksikleri tespit edilmelidir. Bu eksikler tespit edildikten sonra ise, yeni ihtiyaçlar belirlenmelidir. Satın alacağınız hosting paketinin, bu yeni ihtiyaçlara sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bizim İnternet sitemiz skyvds.com üzerinde tüm ihtiyaçlarınızı sağlayacak her türlü hosting paketi bulunmaktadır.

Firmamızda, yüksek performans, limitsiz trafik, SSD disk teknolojisi olan paketler mevcuttur. Hosting, hosting taşıma, satın alma veya kiralama işinde kendimize güveniyoruz. Kurumsal bir firma olarak oldukça güveniliriz, popüleriz ve belli bir kitleye sahibiz. Sizleri de genişlemekte olan kitlemize davet ediyoruz ve en güzel hizmetlerimizden sizlerin de faydalanmanızı istiyoruz. Bizim firmamıza güvenirseniz, hem istediğiniz gibi bir hosting paketi bulabilirsiniz. Hem ekonomik açıdan kolaylık sağlarız. Sizler için gerçekten en etkin ve en verimli hizmeti sunarız.

Hangi Durumlarda Hosting Taşınmalı?

Kendi internet sitesine sahip olan pek çok kullanıcı, hosting taşıma işlemini de gerektiği zamanlarda gerçekleştirmektedirler. Hosting transfer işleminin gerektiği pek çok sebep olabilir. Bunlar; Web hosting paketinin bazı özellikleri, hosting paketi yenileme işleminin fiyatlarının yüksek olması olabilir. Bunun yanı sıra, kesinti, performans ve verimlilik sorunları veya yetersiz ve ilgisiz teknik destek hizmetleri olabilmektedir.

Eğer yenileme için yüksek fiyatlar ödemek istemiyorsanız, hosting paketi satın alırken, proje maliyetinizi düşük tutmak adına, farklı kampanyalardan ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz. İlk yıl bazı indirimler cazip görünebilir fakat bir sonraki fatura dönemini düşünmeniz ve hosting paketinizi ona göre edinmeniz gerekir. Hosting yenileme zamanı geldiğinde, ilk yıla göre oldukça yüksek rakamlarla karşılaştığınızda ise, hosting paketinizi taşıma zamanınız gelmiş demektir. Kesinti, performans ve yetersiz verim gibi problemlerden çok sıkıldıysanız, hosting paketinizi kesinlikle taşımanız gerekmektedir. Hosting paketinizin içerisinde, e-ticaret sitesi veya herhangi bir gelir sağladığınız içerik bulunuyor olabilir.

Verimin düşük olması sizin için ciddi kayıplara ve maddi sorunlara yol açacaktır. Ayrıca, işletmenize, projelerinize zarar verebilir. Vaat edilen hizmete göre tamamen kötü, verimsiz kalitesiz bir paketiniz mevcutsa hosting taşıma işleminizi mutlaka gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yetersiz ve ilgisiz teknik destek hizmeti de bir sebep olabilmektedir. Hosting hizmetinizde bir sıkıntı yaşadığınızda veya başka bir işlem yapmak istediğinizde, teknik destek hizmeti sizlere yardımcı olmaktadır.

Fakat size geri dönüş yapmayan veya ilgilenmeyen teknik destek hizmeti sizleri oldukça zor durumda bırakacaktır ve projelerinizin de verimi düşecektir. Böyle bir durumda teknik destek hizmeti gerçekten kaliteli bir hosting firması seçmelisiniz. Hemen teknik destek hizmeti kaliteli bir hosting firmasına transfer işlemini gerçekleştirmelisiniz. Teknik destek hizmeti ve çağrı merkezleri oldukça önemli faktörlerdir. Bu yüzden sizleri İnternet sitemize davet ediyoruz. İstediğiniz ilgi ve alakayı kesinlikle bizim personelimizden göreceksiniz. Sizi sabırla dinleyip, sorunlarınıza hemen bir çözüm üreteceklerdir.

İsterseniz firmamızla iletişime geçip personellerimizi test edebilirsiniz ve bu ilgiye, alakaya kendiniz şahit olabilirsiniz. Mevcut hosting paketinizin özelliklerinin yetersiz olması da transfer işlemi yapmanız için oldukça geçerli bir sebeptir. İnternet siteniz için koyduğunuz yüksek hedefleriniz bazen sınırları aşabilir. Bazen daha fazla veritabanı ihtiyacınız olabilir ya da daha fazla trafik sınırına ihtiyaç duyabilirsiniz. Subdomain oluşturmak isteyebilirsiniz fakat veri tabanı yetersiz kalabilir veya mail ihtiyacınız olabilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle başka bir hosting paketine transfer yapmanız gerekmektedir. Sizler için sunduğumuz en sınırsız, en hızlı ve en kullanışlı hosting paketlerimizden faydalanmak için İnternet sitemizi ziyaret etmelisiniz. Hosting paketinizi taşımaya karar verdiğinizde, öncelikle yapmanız gereken, hazırladığınız web sitesinin yedeklerini almak olmalıdır.

Plesk panel ya da cPanel üzerinden hosting paketinizin içerisinde bulunmakta olan tüm verilerin ve içeriklerin yedeklerini elde edebilirsiniz. Hosting taşıma işleminde, hiçbir sorunla karşılaşmamak adına, tüm yedekleri elde ettiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Yedekleme işleminiz ardından, aradığınız tüm özelliklere, sınırsız disk alanı, yeterli ve ilgili teknik destek hizmeti, verimli özellikler ve uygun fiyata sahip olan hosting paketine, yedeklemiş olduğunuz tüm verileri taşıyabilirsiniz. Sizleri, hosting piyasasında çok sık tercih edilen İnternet sitemize bekliyoruz.

Oldukça kaliteli şekilde hizmet vermekteyiz. Herkes profesyonel hizmeti hak eder. Siz müşterilerimiz, bizler için çok değerlisiniz. En verimli, ekonomik ve hızlı hosting paketlerimizle ve ilgili, profesyonel ekibimizle sizleri firmamıza davet etmekteyiz. Biliyorsunuz ki oldukça iddialıyız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu