Hosting

Hosting Taşıma Nedir?

Diğer bir adı Web sitesi taşıma olan Hosting Taşıma, diğer transfer işlemlerine benzer özellik taşımaktadır.
Hosting Taşıma dediğimiz işlem; bir kullanıcının sahip olduğu web sitelerini, hizmet aldığı hosting şirketinden farklı bir hosting sağlayıcısına taşıma işlemidir. Bu olay genelde hosting şirketinden kaynaklı olarak tercih edilen bir durumdur.

Bu taşınma işlemi yapılmadan önce kullanıcının detaylı bir biçimde kullandığı mevcut hosting paketi ile alakalı doğru bir analiz yapması gerekir. Çünkü taşıma işlemi yapmadan önce, kullanıcının aldığı hizmet doğrultusunda hangi alanlarda eksiklik yaşadığının tespiti, dolaylı olarak yeni alacağı hizmetin de kalitesini belirleyecektir. Yeni ihtiyaçların belirlenmesi, yeni alınacak olan hizmete cevap verebilecek hosting paketlerinin de daha doğru sağlıklı seçilmesine sebep olacaktır.

Hosting Taşıma Hangi Durumlarda Yapılır?

Kullanıcıların hosting taşıma kararını alma konusunda, aldığı hizmetin yetersizliği görmesi büyük rol oynar.

Hosting taşıma işleminin gerekli olabileceği durumları aşağıdaki gibi sıralamamız mümkün.


Yüksek Yenileme Ücretleri

İlk zamanlarda çok düşük olarak hizmet aldığı hosting fiyatlarının ilerleyen zamanlarda artması durumunda kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmazlar. Dolayısıyla bu durumların yaşanmaması için, yenileme ücretleri konusunda ilk başta anlaşma sağlanması daha yararlı ve olumlu bir işleyiş sürecine sebep olacaktır.


Performans Kaynaklı Sorunlar

Web sitesi sahiplerinin hosting taşıma kararı alması konusunda en büyük etkenlerin başında performans sorunları gelmektedir. Hosting sağlayıcısı tarafından belirlenen hizmetin kalitesi tam olarak tatmin edici boyutlarda değilse, sürekli yaşanan kesintiler ve site trafiği gibi çeşitli durumlar yaşanıyorsa hosting taşıma zamanınız gelmiş demektir.


Yeterli Olmayan Teknik Destek

Teknik destek kapsamındaki yetersiz bilgilendirme, kullanıcıya olan geri dönüşlerin çok geç olması, teknik destek ekibinde çalışan personel yetersizliği, verilen bilginin eksik veya tam anlamıyla bilgilendirici kaynak içermemesi gibi durumlar istenmeyen sorunlara sebep olabilir.

Kullanıcılar web siteleri için taşıma hizmeti yapmadan önce taşınmak istediği hosting firması hakkında forumlarda veya sosyal medyada diğer kullanıcıların yorumlarını ve puanlarını değerlendirip, verilen teknik hizmet anlamındaki kalite hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirler.


Hosting Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

• Hosting taşımaya karar verdikten sonra veri tabanınız başta olmak üzere bütün işlemlerinizin yedeğini almalısınız.
• CPanel veya Plesk uygulamarı verilerinizi yedeklemeniz doğrultusunda size yeterli olacaktır.
• Hosting paketleri seçmeniz konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilseniz SkyVds Destek Ekibi ile görüşebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu