Hosting

LiteSpeed Web Server Nedir?

LiteSpeed Web Server, sunucularda hiçbir işlem yapmadan, sistem içerisinde çalışan programların işleyişiyle alakalı hiçbir değişiklik veya bir düzenlemede bulunmadan rahatlıkla yönetilebileceği çok kullanışlı bir hizmet sağlamaktadır. Dolayısıyla LiteSpeed birden fazla ihtiyaçları karşılayan ve özellikle web hosting panelinde tıkanma, donma veya buna benzer konularda sorunu olan kullanıcıların yüksek oranda tercih ettiği sistemdir.


LiteSpeed Web Server Versiyonları


OpenLiteSpeed Edition

Bu versiyon genelde büyük ve yoğun internet sitelerinin tercih ettiği bir seçenektir. Sürümü içinde sayfalar için cache özelliği bulunmaktadır. DirectAdmin veya CPanel gibi çeşitli hosting panelleri ile beraber kullanılmaktadır. Açık kaynak kodları barındırdığından kişisel ve ticari amaçlar doğrultusunda kullanımı söz konusudur.


Enterprise Edition

Aynı şekilde yukarda bahsetmiş olduğumuz diğer sürümüne uygun olarak yoğun ve büyük ölçekteki internet sitelerinin tercih ettiği bir seçenektir. Bu sürümü tamamen Apache ile uyumlu olarak çalışır. Yüksek derecede verimlilik sağlayan ve kendi içinde birden çok farklı paketler barındıran bu versiyonunun, aynı zamanda ücretsiz bir deneme versiyonu da bulunur. Fakat bu ücretsiz olmasından kaynaklı uygulama içinde çeşitli içerik ve erişim kısıtlamaları barındırır.


LiteSpeed’in Avantajları Nelerdir?

Yüksek Güvenlik

LiteSpeed ticari yazılım olmasından dolayı internet ve site güvenliği konusunda oldukça başarılıdır. Bir örnek verecek olursak, DDOS saldırıları veya buna benzer saldırı girişimlerine asla geçit vermeyerek yüksek güvenlik hizmeti sağlar.


Tasarruflu Olması

En önemli özelliklerinden birisi olan tasarruf özelliği, diğer sunucular ile aynı çalışan sistem içerikleri diğerlerinden çok daha az bir kullanım yükü sağladığından sistemin çok daha hızlı işlemesinden dolayı düşük bir sunucu maliyetliyle yüksek bir performans sağlar.


PHP İşleme Hızı

PHP’ye ait scriptlerini en hızlı işleyen web sunucusu özelliğini taşımaktadır. Bir sitenin PHP’sinin hızlı yüklenebilmesi, o sitenin çok daha hızlı bir şekilde açılması anlamını taşır. Dolayısıyla LiteSpeed, diğer web sunucularına nazaran PHP kodlarını yaklaşık 50 kat oranında daha hızlı işleme özelliğine sahiptir.


SkyVds ile LiteSpeed Hizmeti

Sektördeki liderliğine kalite anlayışından ödün vermeden ulaşan ve bu yolda kullanıcılarının memnuniyetini esas alan prensipleriyle hizmet veren SkyVds Hosting, sizler için en gelişmiş çözümleri size özel en uygun fiyatlarıyla sunmaya devam etmektedir. LiteSpeed alt yapısına sahip olan hosting paketlerimizi incelemek ve detaylı bilgiye sahip olabilmek için satış ve destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu