Dijital PazarlamaE-ticaret

SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO Uyumlu Makale, her webmasterın istediği gibi google arama ve sonuçlarında en üst sıraya çıkabilmek için yazılan, kendine özgü ve yalın bir anlatımı olan yazı birimidir. Bunun için temel kurallardan bir tanesi olan nitelikli cümleler ve anahtar kelimelerden oluşan doğru paragraf biçimidir. Peki doğru tekniklerle SEO Uyumlu Makale nasıl elde edilir?

SEO UYUMLU MAKALE NASIL YAZILIR?


Doğru Seçilmiş Anahtar Kelimeler


SEO Uyumlu Makale yazabilmenin başrolünü doğru seçilen anahtar kelimeler oluşturur. Bu bağlamda ilerleyecek olursak, yazacağımız makaleye uygun ve nitelikli kelimeler seçmemiz bizi doğru sonuca ulaştıracaktır. Makale içeriğinin nitelikle ve açıklayıcı olması büyük önem taşır. Peki yazacağımız SEO Uyumlu Makale için doğru kelimeleri nasıl seçebiliriz?

Anahtar Kelime Analizi İçin Yapılması Gerekenler Nedir?


Yazacağımız makalenin konusu, içeriği, hangi kitleye hitap ettiği, ne amaç ile kullanılacağı ve nasıl teknik bilgiler barındırdığını iyi analiz edip ona uygun kelimelerin planlanmasını yapmamız büyük önem taşır. Bizlere SEO Uyumlu Makale yazmak için gerekli olan anahtar kelimeleri için hizmet vermekte olan Google Adwords ve Keyword Tool ‘un yardımıyla elde edebilmemiz mümkündür.

SEO Uyumlu Başlık ve Alt Başlıklar Nasıl Oluşturulur?


Yazacağımız makalenin başlık anahtar kelimelerin yer alması büyük önem taşır. Çünkü arama motorları başlık ve alt başlıkları ele alarak indeksleme yapar. Bu nedenle hangi kelimeleri kullandığınız ve nasıl içerikler ile zenginleştirdiğiniz çok önemlidir. Başlığın 40-50 kelime aralığında olması idealdir. Alt başlıkların toplamı ise 250-350 kelime ile sınırlandırmak yeterli olacaktır.

Dikkat Etmeniz Gereken Teknik Konular Nedir?


İnternet sitenizde SEO by yoast veya All in SEO gibi eklentiler kullanmak size avantaj sağlayacaktır. Bahsedilen bu eklentiler size daha özgün ve nitelikli içerikler hazırlamanız konusunda yardımcı olacaktır. Yazılan yazının ve sayfanın analizini yaparak, yazdığınız kelimelerin doğru veya yanlış olduğunu sizlere gösteren kullanışlı bir eklentidir. Doğru kelimeler yeşil olarak gösterilirken yanlış ya da uygun olmayan kelimeler ise kırmızı olarak gösterilir. Dolayısıyla vakitten tasarruf ederek hızlı bir şekilde düzenleme yaparak doğru sonuca ulaşmanıza fayda sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu