Hosting

Sınırsız Hosting ve Avantajları

Günümüzde işletmelerin internet hizmetindeki ihtiyaçlarının artması dolayısıyla hosting servislerine duyulan ihtiyaçların da artış sağladığını gözlemlemekteyiz. Kullanıcıların farklı hesaplar açarak veya çeşitli servis sağlayıcılarından hizmetler alıp çok sayıda yerden ihtiyaçlarını karşılaması yerine, artık tek bir hesaptan birçok domain ve subdomain açmaları sınırsız hosting hizmeti sayesinde artık mümkün.

Sınırsız depolama alanları sunan sınırsız hosting hizmeti, bir internet sitesinde en çok ihtiyaç duyulan sınırsız bant genişliği özelliği ile kullanıcılarına bu alanda büyük ölçüde yarar sağlamaktadır. Günümüzde genellikle çok fazla hosting firmasında kullanıcılar için bu hizmetin mevcut olduğunu söyleyebiliriz.


Sınırsız Bant Genişliği Nedir?

Bant genişliği, bir sunucuya gelen ve giden trafiğin toplamını oluşturur. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak bir internet sitesine 8 MB boyutunda bir içerik eklendiğinde, 8 MB büyüklüğünde bir trafik olarak kaydedilir. Bir kullanıcınız internet sitenizden 8 MB boyutunda bir içerik indirdiğinde ise bu giden trafiktir. Çoğu internet sitesi 1000 MB’lık bant genişliğine sahiptir. Sınırsız hosting hizmetinde ise bant genişliğinin bir sınırı yoktur.

Tam da bu konuda yüksek trafiğe sahip internet sitelerinin bu hizmete çok ihtiyaç duyduğunu söylemek mümkün. Çünkü gelen ve giden trafik akışındaki bant genişliği ne kadar yüksek olursa, kullanıcılar için o internet sitesi çok daha hızlı yüklenmiş olacaktır. Bu da alınan hizmetin kalitesini artırmış olacaktır.


Sınırsız Depolama Alanı Nedir?

Depolama alanı, bir sunucuda barındırabileceğiniz dosyaların tümüdür. Genel olarak internet sayfaları 5 ile 30 GB arasındaki bir depolama alanı kullanırlar. Fakat bu durumda kullanıcılar barındırmak istediği dosyalar konusunda zorluk yaşayabilir. Çünkü belirli miktarda kapasiteye sahip depolama alanları, kullanıcılar tarafından birçok dosyanın yüklenme konusunda problem oluşturabilir.

Sınırsız hosting hizmeti ile sahip olunan sınırsız depolama alanları sayesinde kullanıcılar yükleyeceği dosyalar için seçici davranmazlar ve dilediği dosya boyutlarıyla internet sitelerini büyültebilirler. Özellikle yoğun trafik yaşayan internet siteleri için bu durum çok büyük önem taşımaktadır.


Sınırsız Hosting Avantajları

Tek Bir Hesapta Birden Fazla Domain

Birden fazla domaine sahip olabilmek için birden fazla hesaba sahip olan kullanıcılar bunları yönetme konusunda büyük zorluk yaşarlar. Sınırsız Hosting hizmeti ise tamamıyla bu zorluğu ortadan kaldırarak, tek bir hesaba sahip olarak birden fazla domain yönetimi konusunda kullanıcılarına avantaj sağlar.


Optimizasyon Sorunlarına Son

Günlük hayatta kullanıcılar bilgisayar, cep telefonları, tabletler gibi farklı teknolojik ürünleri kullanarak internet kullandığını biliyoruz. Bu nedenle bir internet sayfasının bilgisayardaki görüntüsü ile cep telefonundaki görüntüsünün aynı şekilde olması gerekir. Sınırsız hosting hizmeti ile internet sitelerinin görsel anlamda farklı teknolojik ürünlerin ekranlarına göre rahatlıkla düzenlenebilmesine sebep olur.


Ekstra Domain Eklentisi

Çoğu hosting firmasının sunduğu seçeneklerde mevcut hesabınıza ekleyebileceğiniz domain sayısı oldukça azdır. Bu sınırın dışındaki domainleriniz için ekstra ücret ödemeniz durumunda yeni bir plana sahip olursunuz. Fakat sınırsız hosting ile ekstra domain ekleme konusunda ek bir ücret ödeme durumunda kalmazsınız.


SkyVds Sınırsız Hosting Hizmeti

İhtiyacınız doğrultusundaki çeşitli hosting alanındaki hizmetlerimizi internet sitemizi ziyaret ederek görüntüleyebilir, hosting paketleri hakkında detaylı bilgi için satış ve destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu