Sunucu

Sunucu Sanallaştırma Nedir?

Sunucu sanallaştırma, sanallaştırma teknolojisi diğer türlerinden çok daha sık karşılaştığımız bir türüdür. Bunun başlıca en büyük özelliklerden birisi ise bütün sunucuların ortak bir havuzda bir araya getirildikten sonra birden fazla kullanıcının hizmetine sunulduğu sistemdir. Buna ek olarak sunucu sanallaştırma işlemi çeşitli farklılıklara sahip olan yazılım türlerinin yalnızca kendi sanal ortamlarında çalışmalarına ortam sağlayarak, mevcut sistemin olduğundan çok daha korunaklı ve güvende kalmasına olanak sağlar.


Sunucu Sanallaştırmanın Önemi Nedir?

Sunucu sanallaştırmanın nitelikli önem taşıyan özelliklerinden bir tanesi, tek bir merkezi sistemden birden fazla üretim sağlayabilmektir. Bir adet fiziksel sunucunun onlarca farklı donanıma sahip olurcasına çalıştığını düşünelim. Bu durum size performans ve üretkenlik anlamında büyük ölçüde avantaj sağlayacaktır. Böylesi bir sistem günümüz teknoloji çağında oldukça kullanışlı, avantajlı ve güvenlik anlamında da oldukça tatmin edici özellikte bir hizmettir.

Ayrıca sunucu sanallaştırmanın neticesinde CPU (İşlemci) kullanımında da yüksek oranlarda azalma meydana geldiği gözlemlenmiştir. Buna bir örnek gösterecek olursak, sanallaştırma öncesi %10 CPU kullanan bir fiziki sunucunun, sanallaştırma sonrası mevcut kullanımının %5’e düştüğü gözlemlenmiştir. Dolayısıyla bilgisayar üzerinden çalışan ya da çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapan girişimciler, işletmeciler veya kurumsal işletmeler için sunucu sanallaştırma kesinlikle sahip olunması gereken ayrıcalıklı ve yüksek donanımlı bir hizmettir.


Sunucu Sanallaştırmanın Avantajları Nedir?

Sunucu Sanallaştırmanın Başlıca Yararları

• Karmaşık bir sistemi ve bununla beraber kullanıcıya zor gelen bir içeriğe sahip değildir.
• Kullanım ve yönetim anlamında orta düzeydeki bir bilgisayar bilgisi yeterli olacaktır.
• Tek bir bilgisayara bağlı birden fazla işletim sistemi kurulumunu destekler.
• İşletim sistemleri arasında eski sürümlere bağlı uyum problemlerini barındırmaz.
• Herhangi bir cihazda meydana gelen bir sorun, çalışır durumdaki diğer cihazları etkilemez.
• Isınma problemleri, elektrik sorunları ve donanımsal sorunların azalmasında katkı sağlar.


SkyVds Sunucu Sanallaştırma Hizmeti

Kullanıcılarımızın öncelikli olarak memnuniyetini prensip edindiğimiz ilkeler doğrultusunda hareket ederek, ihtiyacınız doğrultusunda bu hizmetimiz hakkında detaylı bilgi alabilmek için satış ve destek ekibimiz ile iletişime geçebilir, alacağınız hizmetin ayrıntılı fiyatlandırma ve teknik konulardaki bilgisine ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu