Sunucu

Sunucu Sistem Kaynaklarını Belirlemenin Yöntemleri Nelerdir?

Standart paylaşıma sahip versiyonlarda sistem kaynakları hizmet aldığınız hosting şirketiniz tarafından belirlenen durumda olabilir. Fakat bu durum sistem kaynaklarının kullanıcıları tarafından belirlenebildiği ve yapılandırılabildiği gerçeğini değiştirmemektedir. Sistem kaynak yönetimi kullanıcını yönetimindedir.

Fiziksel sunucular, bulut sunucular, vps veya vds gibi sunucular, kullanıcıların talep ve ihtiyaçlarına göre farklı yapılandırma seçenekleri bulundurduğundan genelde en çok verim alınan sunucu çözümleridir.


Sunucu İhtiyaçlarınızı Tespit Edin

Sunucu veya sunucunuzu yapılandırmak amaçlı mevcut sistem ihtiyaçlarınızı belirlemeniz öncelik taşır.
Kullanılan yazılımlar ve sistem göz önünde bulundurulup ona göre sistem kaynakları belirlenmelidir.
Çok düşük sistem kaynakları kullanıcının çoğu ihtiyacını karşılama konusunda zayıf kalabilir.
Çok yüksek olan sistem kaynakları ise kullanıcılar için fazla maliyetlere sebep olabilir.

Fiziksel sunucular sistem kaynaklarının artırılması veya azaltılması konusunda sanal sunuculara göre daha çok donanım gerektirdiğinden bu durum kullanıcının biraz daha fazla zamanını almasına sebep olabilir.
Bu sebepler neticesinde belirli bir dönem içerisinde tekrar sistem yapılandırma işlemi ile karşı karşıya gelmemek için ihtiyaçların tam karşılanması amacıyla doğru ve uygun olan yapılandırma tercih edilmelidir.


Kaliteli Sunucular Seçin!

Dünyanın tüm elektronik donanımlara sahip olan ve kaliteli bir üretime sahip olan firmaları gibi web sunucuları da aynı kalitede üretim gerçekleştiren firmalar tarafından üretilen ve geliştirilen makinelerdir.
Normalinden çok daha ucuz olarak kiralanan veya satın alınan sunucular için 2. hatta 3. sınıf donanımlara sahip ve aynı zamanda kaliteden ödün veren niteliksiz sunucular olduğunu söylemek mümkündür.


SkyVds Sunucu Hizmeti

Var olan en performanslı ve gelişmiş donanımları tercih eden, aynı zamanda bulunduğu veri merkezinin alt yapı donanımlarına kadar dünyanın en önde gelen ve markalaşmış firmaları ile aynı kaliteyi tercih eden SkyVds, yüksek performanslı hosting çözümleriyle birlikte ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda!

Hosting sektörünün lider firmalarından olan SkyVds, son teknoloji ürünlerini kullanarak hizmet vermeye ve müşteri memnuniyetini prensip edinen hizmet anlayışıyla güçlü sunucularıyla yüksek verim almanızı amaçlar.
İhtiyacınız doğrultusundaki ürün ve hizmetlerimiz için bizlere internet sitemizdeki canlı destek hattımızdan veya alternatif olarak satış ve destek ekibimize ulaşım sağlayarak detaylı bilgilendirmeye sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu