Sunucu

Sunucuda Panelin İşlevi Nedir?

Genel anlamda web sunucuları normal zamanlarda sadece işletim sistemine yüklenerek kullanıcıya verilen donanımlardır. Bu durumda, sisteme yapmak istediğiniz herhangi bir eklenti SSH olarak adlandırılan uzak bağlantı arayüzü eşliğinde gerçekleştirilir. Dolayısıyla çeşitli sistem yapılandırmalarını yapabilmeniz için Windows veya Linux işletim sistemlerinin dillerini ve komutlarını biliyor olmanız gerekmektedir.

Bu teknik web yöneticileri ve ileri derecede bilgiye sahip olan teknoloji uzmanları tarafından rahatlıkla uygulanabilir. Fakat bu arayüz görsel geliştirme aracına sahip değildir. Tüm işlemler yalnızca belirli komutlarla uygulanabilir ve komut ekranından takip edilebilir. Cpanel, Plesk, DirectAdmin kontrol panelleri, sunucuların bütün işlevlerini ve görevlerini bir kullanıcı arayüzü üzerinden kontrol edilmesini sağlayan bir sistemdir.


Sistematik Sunucu Yönetimi Nedir?

Sunucu sahipleri sahip oldukları kontrol panelleri sayesinde web sitelerini kategorize edebilir, istedikleri özelliklerini değiştirebilir, yedekleme veya aktivasyon işlemlerini yapabilir, yeni siteler ekleyebilir veya farklı uygulamaları sunucusuna tanımlayabilir. Bu sayede kontrol panelleri, sunucunun ve verilerin sistematik olarak takibini ve kontrol edilmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda web sitelerinin gruplaştırma, durdurma, tekrar hizmete açma, veri tabanlarını yönetme, istenilen uygulamaların yüklenip istenilmeyen uygulamaların rahatlıkla kaldırılması gibi birçok fonksiyonel özellik rahatlıkla kontrol panelleri sayesinde gerçekleştirilebilir.


Kaliteli Sunucularda Kaliteli Panel Yazılımları Kullanın!

Türkiye’nin sunucu sağlayıcısı olan SkyVds, kullanıcılarına sunmuş olduğu tüm donanımlar en iyi şekilde yapılandırılarak kontrol panelleri ve diğer uygulamalarla eksiksiz çalışabilecek düzeyde hizmet vermektedir. Şu konuda bilmeniz gereken önemli bir durumu daha belirtmek isteriz ki yönetim platformları ne kadar gelişmiş ve güncel olursa olsun, kullanılan donanımlar uygun olmadığında sınırlı özelliklerle çalışmak durumunda kalan yazılımlarla asla verim alınarak performans anlamında sağlıklı bir çalışma olamaz. Nitelik taşımayan sunucular, kontrol paneli yazılımlarının istenilen performansta çalışmamasına sebep olabildiği gibi diğer panel platformlarındaki kullanıcılar tarafından da aynı şikayete maruz kalmamak için tercih edilmezler.


SkyVds Panel Hizmeti

SkyVds, sunucu satın almak isteyen kullanıcılar için Cpanel ve Plesk lisansı sağlayabilmektedir. Tüm hosting alanlarında kontrol panellerini standart olarak kullanıcılarına sunan SkyVds hizmetlerinden yararlanmak için sykvds.com adresinde yer alan canlı destek bölümünden satış ve destek ekibimize ulaşabilir, ihtiyacınız doğrultusundaki hizmetlerimiz ve fiyatlandırmalarımız ile ilgili detaylı bilgilendirmeye sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu