E-ticaret

Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları

Günümüzde e-ticaret yazılımları; sahip olduğu ürün kategorileri, alışveriş sepetleri ve beraberinde ödeme seçenekleri gibi birçok özelliğe sahip web siteleri oluşturmak için tercih edilen online satışların yapılabilmesi için hazırlanmış yazılımlardır. Açık kaynak kodlarına sahip olan e-ticaret yazılımları ücretsizdir. Fakat %100 ücretsiz yazılımlar ile birlikte sabit bir e-ticaret sitesi oluşturmak günümüzde ne yazık ki mümkün değil.

E-Ticaret platformu ücretsiz olsa dahi, alan adı, web hosting, SSL sertifikası gibi durumlar için ekstra maliyetler ile karşı karşıya kalmanız gerekir. Aynı zamanda premium temalar ve uzantılar için de bütçe ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Fakat plan ve projeleriniz doğrultusunda şirketiniz için en düşük maliyete sahip online satış sitesi hazırlamak için, ücretsiz e-ticaret yazılımları tercih edip maliyetleri ortadan kaldırabilirsiniz.


OpenCart Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı

Açık kaynak kodlarına sahip ve aynı zamanda PHP tabanlı ve kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği bir e-Ticaret platformu olan OpenCart’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi birden çok mağazayı tek elden yönetmenize olanak sağlamasıdır. Böylelikle ürünleriniz farklı mağazalarda farklı fiyatlarla satışa sunulabilir.

20.000’den fazla uzantı ve temaya sahip olan bu ücretsiz yazılım, aynı zamanda 30’dan fazla ödeme yöntemine sahip 10’dan fazla da nakliye yöntemi sunmaktadır. OpenCart’ın online işletmeniz için uygun bir yazılım olup olmadığını doğrulamak için arama motorlarını kullanarak kısa bir araştırma yapabilirsiniz.


Magento Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı

Adobe’nin sahip olduğu ve kullanıcıların deneyimine sunduğu açık kaynak kodlarına sahip olan bir e-ticaret platformu olan Magento’nun, rakip yazılımlara nazaran daha çok e-ticaret odaklı bir yazılım olduğundan çok daha iyi bir potansiyele sahip olduğu gibi çok daha fazla da kullanışlı olduğunu söylemek mümkün.

Toyota, Samsung, Coca-Cola, Adidas gibi tanınmış markaların tercih ettiği Magento, küçük, büyük ve orta ölçekli ölçekli işletmelerin tercih ettiği ve profesyonel anlamda kullandığı bir yazılımdır. Bunlarla beraber Magento yazılımının online işletmeniz için uygun bir yazılım olup olmadığını detaylı bir şekilde öğrenmek için çeşitli arama motorlarını kullanarak kısa bir araştırma yapabilir ve konuyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu