Hosting

Web Hosting Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Web Hosting Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Web hosting, internet sağlayıcısı kiralamanız ve internet sitenize aktaracağınız bilgileri bu noktalarda depolayarak, karşı tarafa yüklenmesini kolaylaştırmanız anlamına gelir. İnternet üzerinden verilen bu sistemin, kendinize uygun olanını bulmak için öncelikle sitenizin ihtiyaç duyduğu disk alanına ve trafiğe yönelmeniz gerekir. Bu durumlardaki artış, web hosting hizmetinin de fiyatının aynı doğrultuda artmasını etkilemektedir.

Web Hosting Nedir?

Web hosting konusu, son yıllarda insanların karşısına sıklıkla çıkmakta olan, gelişen teknolojinin bir ürünü olarak üretilmiş bir sağlayıcının tanımıdır. İnternet üzerinden sattığınız ya da sağladığınız hizmetin, yine internetteki dağıtım ağlarına rahatlıkla iletilmesini sağlayan bir çevrim içi hizmettir. Bir internet sitesi kurduktan sonra, en iyi şekilde çalışması için gerekli alt yapıyı düşünmelisiniz. Sitenizde çökme ve saldırılar istemiyorsanız, dikkat etmeniz konu web sunucunuzun durumudur. Bir web sitesinin en iyi şekilde çalışmasını sağlayan web hosting firmaları, içine yüklediğiniz dosyaların, verilerin düzgün ve işe yarar şekilde saklanmasına da yardımcı olur. Kiraladığınız bu sunucu sayesinde internet sitenize ve hizmetlerinize erişmek isteyen insanlara daha kolay yüklenme sağlayabilirsiniz.

Web Hosting Nasıl Çalışır?

Bir web sitesi kuran insanların, gerekli alt yapıyı hem kendilerine hem de karşısındaki insanlara sağlayabilmesi için gerekli olan web hosting hizmeti, tarayıcının alan adına sizin web sayfanız yazıldığı andan itibaren, karşı tarafa düzgün ve sağlıklı bir şekilde, kendi yüklediğiniz fotoğrafları, videoları ve yazıları aktararak, tamamlar. Bu dosyaları farklı çeşitlerdeki hosting şekilleriyle sağlayabilirsiniz fakat sitenizin olağan trafik akışına uygun hosting seçmeniz sizler için daha iyi olacaktır. Gereğinden büyük paketleri geleceğe yönelik olarak satın alabilirsiniz fakat yıllık ücretini ödemeniz de gerekir. Bu yüzden yavaş yavaş büyüyerek ilerlemek daha önemlidir.

İnternetten satın alacağınız web hosting hizmetlerinde, dikkatli olmanız gereken daha önce de söylendiği gibi ihtiyaçlarınızı karşılamasıdır. İhtiyaçlarınızı karşılayan sistemlere karar verdikten sonra daha önce kullananların yorumlarını okumalı ve karşı tarafla iletişime geçerek aklınızdaki soruları yazmanız gerekir. Satın alacağınız hemen hemen bütün web hosting firmaları, sizlere birer kontrol ara yüzü de sağlamaktadır. Bir sunucuya yükleyeceğiniz html kodlu dosyalar ve normal dosyaların performansı, sizlerin bu hizmeti satın alıp almayacağınıza karar vermenizi sağlar.

SSL sertifikaları sunan sistemler, sizin alan adınızın başındaki https:// yazısının güvenli bir site olduğunu tanımlar, e posta hostingi sunarak, size gelen mailleri rahatlıkla internet üzerinden tam olarak görüntülemenize yardımcı olur. Tek tıkla sayfa kurulum hizmeti de veren sistemler vardır. Geliştirmek için gerekli araçları ve ara yüzü bulunduran sistemler, insanlar için daha tercih edilebilir konumdadır. Aklınıza takılan ve sormak istediğiniz soruları sorabileceğiniz, hosting anında herhangi bir sıkıntı çıktığında danışabileceğiniz özellikte, müşteri hizmetleri sağlayan şirketleri tercih etmeniz, sizler için oldukça faydalı olacaktır. Bir diğer özellik ise web sitelerinizin otomatik yedeklemesini sağlayarak, yaptığınız değişikliklerin kaydolurken, sitenin tamamen çökmesin karşı önlem almasıdır. Özellikle WordPress ve drupal sitelerinde, rahatlıkla kurulum sağlamak için geliştirilmiş bir sistem olan tek tık ile kurulum, müşteriler tarafından oldukça dikkat çekici bulunmaktadır.

Sınırsız Hosting Ne Demek?

İhtiyaç duyduğunuz sınırsız web hosting hizmetiyse, oldukça büyük ve günde çok tık alan bir web siteniz var demektir. MySql, disk boyutu, disk trafiği, ftp hesabı gibi özellikleri sınırsız sunan web hosting firmaları sayesinde, trafiğiniz arttığında da internet sitenize bağlanma hızınızda yavaşlama olmamaktadır. Sınırsız bir şekilde kullanılabilen mysql, bir veri tabanı yönetimiyken, ftp hesabı kendi sunucunuzla diğer noktalar arasındaki veri aktarım hızının ve alanının sınırsız olmasıdır. Disk alanı büyüklüğü ve trafik hizmetinin büyüklüğü sayesinde de internet sitenizdeki hizmetleri, online olarak depolayabilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz.

Web Hosting Fiyatları

Linux hosting hizmetimizden faydalanmak isteyen müşterilerimize oldukça yüksek performans hizmeti sunduğumuzu belirtmek isteriz. İnternette yedekleme işlemlerinin yanı sıra limitsiz trafik özelliğini de eklediğimiz sistemimizde, dilediğiniz kadar girdi yapabilir ve trafikte tıkanma sorunu yaşamazsınız. Gelişmiş teknolojilerden SSD disk teknolojisi kullanarak, tek tık kurulumunu da müşterilerimize sağlamaktayız.

Beş adet faklı Linux hosting sunduğumuz sistemimizde müşterilerimizin her zaman memnun kalması bizler için çok önemlidir. Bu yüzden, her bütçeye uyabilecek ve kolay kuruluma sahip beş farklı hosting hizmeti geliştirdik. Linux hosting 1 hizmetimizde, 3 GB disk boyutunu sunduğumuz müşterilerimize 30 GB trafik hizmeti sağlayarak rahatlıkla sitelerini düzenlemelerine yardımcı oluyoruz. 3 farklı e-posta ve 3 adet mysql hizmeti sağlayıp cpanel kontrol paneli sunmaktayız. Linux hosting 1 hizmetimizin yıllık ücreti 19,99 Türk Lirasıdır.

Linux hosting 5 hizmetimizde disk boyutunu, trafiği, epostayı, mysql ve ftp hesaplarını sınırsız tutarak diledikleri kadar girdiyi rahat rahat sağlamalarını amaçladık. Bu hizmetimizin fiyatını da 199,99 Türk Lirası olarak düzenledik. Hizmetlerimiz, katlanarak artan trafik ve disk boyutu sayesinde, herkesin bütçesine uygun hale gelmiştir. Haftalık yedekleme sağladığımız hizmetimizde, virüs taramasının yanında web sağlayıcı hız testi ve ssd disk performansı sunmaktayız. Müşterilerimizin en iyi şekilde hosting hizmetimizi kullanması ve bundan faydalanması bizler için oldukça önemlidir.

WordPress Hosting

Site kurulumu yapmak istiyorsanız, alan adı alarak kendi kurulumunuzu yapabilir ya da kodlama bilmiyorsanız, sizler için kodlama yapan siteleri tercih edebilirsiniz. WordPress sitesi bu siteler içinde yer alır. Kendi düzeni ve şekliyle, kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlayarak, uzun süreli kullanım sağlamaktadır. İnternet üzerinden site kurmak isteyen kişilerin sayılı durakları arasındadır. WordPress sitesi ya da herhangi bir site ne kadar sağlam kodlamalara ve alt yapıya sahip olsa da istediği verimi verebilmesi için web sunucu sağlayıcıya ihtiyaç vardır. Bir anda, birden çok kişinin girmesiyle çökebilen sitelerin web hosting firmaları ya iyi değildir ya da kullandıkları paketler onlara yetmemektedir. Bu çökmeleri ve internet üzerinde dolaşmayı kolaylaştırmak için gerekli olan hizmeti, WordPress web hosting olarak da alabilirsiniz.

Web Hosting Satın Al

İnternet sitemizde yer alan birbirinden farklı paketlerden, beğendiğinizi seçerek, birlikte gelen özellikleri incelemenizi tavsiye ederiz. Gerekli koşulları tamamlayan ve ihtiyacınızı karşılayan paketlerimizi, yıllık olarak satın alabilirsiniz. Linux, Whm, Windows ve Plesk Reseller alanında ürettiğimiz her bütçeye uyan web hosting sistemlerimiz sayesinde, internet sitelerinizin çökmesini engellerken daha çok bilgi akışı sağlayabileceksiniz. İnternetteki bu akışın hızlanması için sınırsız olan ürünlerimizi seçebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Ücretsiz ip imkanı isteyen müşterilerimizin, sınırsız ve en kapsamlı olan sunucularımızı seçmeleri daha iyi olacaktır.

Farklı site barındırma ve işlemci hızı artırma istekleri için de kendi bünyemizde planlamalar yaparak geliştirdiğimiz, whm web hosting hizmetleri de kullanıyoruz. Barındırma ve aktarma seçeneklerini inceleyerek neye ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra satın al seçeneğine basmanız gereklidir. Açılan sayfadan sonra alan adınızı siteye yazarak devam etmeli ve ödeme adımına gelmelisiniz. Adres bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi girerek faturanızın gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda, müşteri destek hattımızdan bizlere ulaşarak, sorununuzun çözümünü öğrenebilirsiniz. Web hosting firması olarak, müşterilerimizin her zaman en iyi şekilde hizmet almasını istiyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu