Hosting

WHM Nedir?

WHM (Word Host Manager) Türkçe dilimizde (Web Barındırma Yöneticisi) olarak yerini almaktadır. WHM, web sitelerinin barındırılmasına yönelik hizmet veren Linux işletim sistemi tabanlı bir kontrol panelidir. Linux sunucuya sahip kullanıcıların en çok tercih ettiği bu sistem, panel veya cPanel ismiyle alt yönetim panellerini kendi bünyesinde barındırır. Bu paneller sayesinde bayiler bütün müşterilerini WHM aracılığıyla yönetebilir.

Aynı zamanda reseller hizmeti ile WHM’nin yetkisinden daha düşük olmakla birlikte domain yönetme yetkilerine sahip bütün bayilerin yetkileri de bu panel sayesinde rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Kısacası WHM, birden fazla cPanel tabanlı web sitelerinin daha güvenli yönetilmesine olanak sağlayan bir kontrol panelidir.


WHM Ne İşe Yarar?

Yüksek Güvenlik : Her bir web sitesi aslında farklı bir cPanel demektir. Bu web sitelerinin birisinin güvenlik tehditlerine açık olması veya saldırıya uğraması durumunda diğer sitelerin bu durumdan etkilenmeyeceği anlamına gelir. Dolayısıyla bu şekilde güvenlik seviyeniz olduğundan daha fazla boyutlarda olacaktır.

Kontrol Sizde : Bütün web sitelerinizdeki etkinliklerinizi kolaylıkla takip edebilir ve cPanel’ler arasında geçiş yapabilirsiniz. Buna ek olarak bir hesaba aynı trafik ve disk alanı gibi işlemler yapmanıza da izin vermektedir.

Reseller Hosting : Hostinginiz için başka kullanıcıların satın alabileceği cPanel hesapları oluşturarak para kazanabilirsiniz. Reseller Hosting için WHM arayüzünü kendi markanızı temsil etmesi için ayarlayabilirsiniz.


WHM’nin Avantajları Nelerdir?

Kendinize ait hosting hesaplarınızı ve paketlerinizi oluşturabilirsiniz.
Mevcut hesaplarınızı kapatabilir veya askıya alabilirsiniz.
Oluşturduğunuz tüm hosting paketlerinizi tek panelden yönetebilirsiniz.
Uzak erişim anahtarı sayesinde hosting otomasyon sistemlerini entegre edebilirsiniz.
Mevcut hosting şifrelerinizi, verilerinizi ve kotanızı kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.
Bütün sitelerin yönetim panellerine doğrudan erişim sağlayabilirsiniz.
Hesaplarınıza ek özellikler tanımlayabilir veya kaldırabilirsiniz.
Yeni açılan sayfalarınız için otomatik sayfa belirleyebilir ve SSL sertifikaları yükleyebilirsiniz.
Müşterilerinize demo cPanel açabilir ve hata kayıtlarına ulaşabilirsiniz.
Alt alan istatistiklerinizi görüntüleyebilir ve indeksleme ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.


SkyVds Hosting Hizmeti

İhtiyacınız doğrultusunda WHM ile ilgili hizmet alabilmek için, internet sitemizde yer alan Reseller Hosting paketlerimizi inceleyebilir ve ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek için satış ve destek ekibimiz ile iletişime geçebilir, konuyla ilgili fiyatlandırma ve taksitlendirmeyle ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu