Hostingİpuçları

WordPress Hosting Nedir?

WordPress Hosting Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Günümüz teknolojileri insanlık adına birçok kolaylık sağlamaktadır. Sağladıkları kolaylıkların giderek arttığı teknolojiler arasında, en başta hiç şüphesiz İnternet gelmektedir. İnternet hayatımıza girdiğinden beri birçok değişiklik yaşanmış, insanların hayatı büyük ölçüde değişmiştir. Hayatımızı büyük ölçüde değiştiren internetin temelini ise hostingler yani sunucular oluşturmaktadır. İnternet’in temelini oluşturan sunucular, İnternet üzerinde bulunan tüm verileri işlerler ve saklarlar. İnternet üzerinde yer alan bütün internet sitelerinin, kesin olarak sunucuları vardır.

Çünkü her site sahip olduğu verileri saklamak için ve diğer insanlara sürekli olarak ulaştırmak için, sürekli olarak açık tutulan bir sunucuya ihtiyaç duyar. Hostingler yani sunucular, standart bilgisayarlar gibi işlemci, RAM bellek ve depolama alana gibi fiziksel unsurlara sahiptir. Fakat onları temel bilgisayarlardan ayıran en önemli nokta sürekli olarak açık olmaları ve barındırdıkları internet sitelerinin verilerini sürekli olarak diğer insanlara ulaştırmalarıdır. Günümüzde hizmet veren sunucular iki farklı tür olarak karşımıza çıkmaktadır. (VDS) yani fiziksel sunucu ve (VPS) Yani sanal sunucu olmak üzere ikiye ayrılan sunucular, farklı özellik ve işlevlere sahiptir.

Bütçe ve amaç doğrultusunda tercih edilen bu iki sunucu türü, birbirlerine göre avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Düşük bütçeli ve basit konseptli küçük internet sitelerinin tercihi genellikle sanal sunucular olmaktadır. Daha büyük kompleks siteler ise fiziksel sunucuları tercih etmektedir. Çünkü fiziksel sunucular, birçok durumda sanal sunuculara göre daha verimli hizmet vermektedir. Sanal sunucular, fiziksel bir sunucunun belirli yazılımlar ile sektörlere ayrılması ile oluşturulur. Yani ayrıştırılan fiziksel sonucu, üzerinde barındırdığı tüm sanal sunuculara belirli işlemci, Ram bellek ve depolama alanı atar. Bu yüzden sanal sunucular, üzerilerinde bulundukları fiziksel sunucuların, aygıtlarını ortak olarak kullanır.

Fiziksel sunucular ise, herhangi bir sunucu makinesinin, donanım bazında parçalara ayrılması ile oluşturulur. Fiziksel sunucularda, her bir sunucuya atanan işlemci, depolama alanı ve Ram bellek, sunucuya özel olur. Bu sayede fiziksel sunucular çoğu durumda çok daha verimli işlem yapabilirler. Fakat bunun yanı sıra, son zamanlarda ortaya WordPress sunucularda çıkmıştır.

Bu sunucular ise, kullanıcıya çok çeşitli avantajlar sunan ve oldukça basit bir şekilde kurulabilen sistemlerdir. Genellikle teknik bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından tercih edilirler. Aradığınız WordPress sunucu sistemine firmamızdan rahatlıkla satın alabilirsiniz. Çeşitli paketler ve avantajlarımızdan faydalanmak için İnternet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hosting sistemleri standart sunucu sistemlerine göre çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilen ve çok daha kolay bir şekilde yönetilebilen sistemlerdir. Özellikle ilk defa İnternet sitesi açan kişiler tarafından kullanılan WordPress hostingler, çeşitli özellikler ile donatılmışlardır. Çeşitli özellikler ile donatılan bu sistemler WordPress yazılımı ile entegre olarak çalışmaktadır. Dünya çapında var olan sitelerin %70’i WordPress altyapısını kullanmaktadır. Ayrıca yeni açılan sitelerin birçoğu da WordPress alt yapısını kullanmaktadır. Oldukça kullanışlı ve basit bir arayüze sahip olan WordPress altyapısı bazı sunucular ile uyumlu olarak çalışamamaktadır.

Buna çözüm olarak üretilen WordPress hostingler tamamen WordPress ile uyumlu ve entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede çok daha kolay kurulabilirler ve herhangi bir teknik bilgi gerektirmezler. Eğer siz de bir WordPress hosting sistemi arıyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz aradığınız WordPress hosting sistemine, en uygun fiyatlar ve çeşitli imkanlar dahilinde ulaşabilirsiniz.

WordPress Hosting Ne İşe Yarar?

WordPress hostingler, diğer hosting sistemlerine göre çok daha kolay bir şekilde kurulabilirler ve yönetilebilirler. WordPress alt yapısı ile tamamen uyumlu olarak çalışan bu sistemler, ilk defa İnternet sitesi kuran kişiler tarafından ve WordPress alt yapısını etkin bir şekilde kullanan kişiler tarafından tercih edilmektedir. WordPress hosting sistemleri altyapı ile entegre olarak çalıştıkları için karmaşık blog sitelerinin kurulumunda ve e-ticaret sitelerinin kurulumunda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Ayrıca bu sunucu sistemleri, çeşitli temaların oluşturulmasında ve uygulanmasında da sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılan siteye büyük avantajlar sağlamaktadır. Firmamızın sunmuş olduğu WordPress hosting sistemleri de çeşitli özellikler ile donatılmıştır. Full otomasyon yönetim paneli ve kolay bir şekilde kurulabilen yapısıyla sunmuş olduğumuz WordPress hostingler, çok kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

WordPress Hosting Fiyatları

WordPress hosting fiyatları, standart hosting fiyatları ile ortalama olarak yakın fiyatlara sahiptir. Sitemiz üzerinde de bulunan WordPress hosting paketleri çeşitli özellikler ve kullanım sürelerine sahiptir. Özellikleri ve kullanım süreleri bakımından fiyatlandırılan hosting paketlerimiz, dönem dönem bazı indirimler ile çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Sizde bir hosting WordPress kiralamak istiyorsanız, sitemiz üzerinde yer alan WordPress hosting paketlerini inceleyebilir ve satın alırken tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz, 7/24 açık olan canlı destek hattımızdan faydalanabilirsiniz. Canlı destek hattımız ile çok daha doğru bir WordPress hosting paketi seçebilir ve pakete ait tüm detayları öğrenebilirsiniz.

WordPress Hosting Kurulumu

WordPress hosting kurulumu, diğer hosting paketlerine göre çok daha kolay bir kuruluma sahiptir. Sizlere sunmuş olduğumuz WordPress hosting paketlerimiz, otomatik kurulum sihirbazına ve full otomasyon yönetim paneline sahiptir. Çok kolay bir şekilde kurabileceğiniz hosting paketleri için yapmanız gereken ilk şey doğru WordPress hosting paketini satın almaktır. Bütçeniz ve amacınız için doğru hosting paketini satın aldıktan sonra, üyelik bilgilerinizi girerek WordPress hosting sisteminizi, kurulum sihirbazı ile beraber çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Kurulum işlemleri esnasında, kişisel olarak ayarlanması gereken ayarları, kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kurulumdan sonra, sunucu sisteminizi, full otomasyon yönetim paneli ile herhangi bir zahmette bulunmadan rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Full otomatik yönetim panelinden uygulanması gereken tüm işlemleri önceden ayarlayabilir veya tercih edebilirsiniz.

WordPress Hosting Avantajları

WordPress hosting sistemlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Diğer hosting sistemlerine göre çok daha kolay kuruluma ve kullanıma sahip olan WordPress hosting sistemleri, WordPress alt yapısı ile entegre olarak çalıştığı için, üzerinde barındırdığı İnternet sitesini veya sitelerini çok daha verimli ve performanslı olacak şekilde çalıştırırlar. Bunun yanı sıra SEO ile uyumlu site tasarımlarını ve uygulamalarını, çok daha verimli bir şekilde yürütmektedirler. Bu sayede üzerinde bulunan sitenin kullanıcı trafiği çok daha verimli olmaktadır. Ayrıca WordPress hosting sistemlerinin, sunduğu bir başka avantaj ise mobil sistemler ile tamamen uyumlu olarak çalışmasıdır. Sunucunun mobil sistemler ile uyumlu olarak çalışması ise kullanıcı trafiğine artı yönde etki etmektedir.

WordPress Hosting Taşıma İşlemi

Halihazırda bir sunucu üzerinde İnternet siteniz bulunuyorsa, fakat sunucunuzdan memnun değilseniz, İnternet sitenizi veya sitelerinizi firmamızdan satın alacağınız WordPress hosting sistemlerine taşıyabilirsiniz. Firmamız tarafından müşterilerimize özel olarak, tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan taşıma işlemi, profesyonel olacak şekilde doğru adımlar ile gerçekleşmektedir. Bu sayede İnternet siteniz veya siteleriniz SEO kaybına ve kullanıcı trafiği kaybına uğramadan, çok daha verimli bir sunucuya geçiş yapmaktadır. Geçiş yapacağınız yeni WordPress hosting sunucu, İnternet sitenizi veya sitelerinizi çok daha performanslı ve verimli bir şekilde çalıştıracak ve SEO açısından uyumluluğunu da yüksek oranda artıracaktır. Bu da İnternet sitenizin daha yüksek kullanıcı trafiği elde etmesini sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu