SSL Sertifikası

SSL Markası
Mobil Uyumu
Güvenilir Site Mühür logosu
Evrak Gereksinimi
Teslimat Süresi
Fiyat KDV Dahil
GoGetSSL™ Domain SSL
Evrak Gerektirmez
5 Dakika
GoGetSSL™ Multi-Domain SSL
Evrak Gerektirmez
5 Dakika
GoGetSSL™ Wildcard SSL
Evrak Gerektirmez
5 Dakika
SSL Markası
Mobil Uyumu
Güvenilir Site Mühür logosu
Evrak Gereksinimi
Teslimat Süresi
Fiyat KDV Dahil
RapidSSL Trial
Evrak Gerektirmez
5 Dakika
RapidSSL Standart
Evrak Gerektirmez
5 Dakika
RapidSSL Wildcard
Evrak Gerektirmez
5 Dakika
Sıkça Sorulan Sorular
SSL sertifikası nedir ?
SSL sertifikaları, sadece tek bir domainde doğrulama yapacak şekilde imzalanmaktadır. Wildcard SSL sertifikaları ise, alt domainleri yani subdomainleri de kapsar, örneğin satis.siteadresiniz.com, bayi.siteadresiniz.com vb.. gibi birçok alt domainde SSL kullanmak istiyorsanız bu alt domainlerin her birine tek tek SSL sertifikası almak yerine bir Wildcard SSL sertifikası alabilirsiniz. Wildcard SSL, *.siteadresiniz.com şeklinde bütün alt domainlerinizde doğrulama yapılmasını sağlayacaktır.
Yeşil adres çubuğu hangi sertifikada sağlanmakta?
Yeşil adres çubuğu, sadece EV(Extended Validation) ibareli SSL sertifikaları ile sağlanmaktadır. RapidSSL markası EV sertifika sağlamamaktadır. EV SSL sertifikası alınabilmesi için, şirketin varlığının online olarak resmi kurumlar üzerinden doğrulanabilmesi gerekmektedir.
SSL Sertifikası almak için hosting hizmetini sizden almam zorunlu mu?
Hayır, mevcut hosting sağlayıcınızda kullanmak üzere sadece SSL sertifikanızı bizden alabilirsiniz.
SSL kurulabilmesi için ne gereklidir?
Hosting hizmetinizin SSL desteği olması gerektiği gibi, SSL kurulabilmesi için sitenize özel IP(dedicated IP) tahsis edilmesi gerekmektedir. Hosting hizmetinizi bizden almıyorsanız, bu şartlarla ilgili olarak hosting şirketinizle iletişime geçerek uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz.
RapidSSL & GoGetSSL Tüm Bankalarla Uyumlu mu?
Evet, RapidSSL bütün bankalarla uyumludur. Ancak İşbank ve Akbank ile çalışıyorsanız GeoTrust'ın sağladığı QuickSSL Premium sertifikasını almanızı öneririz, bu bankalar onaylı site mührü istediklerinden bazı durumlarda sorun çıkarabilmektedirler.
SSL kurulumu sırasında hata yaptım ve gerekli verileri sildim, ne yapmalıyım?
SSL sertifikaları ilk 5 gün boyunca sigortalıdır, yeni bir CSR koduyla ilk 5 gün içinde yeni sertifika talep edebilirsiniz. 5 gün sonrasında tekrar kurulum teknik olarak mümkün olmamaktadır.
RapidSSL & GoGetSSL için belge gerekli mi?
Hayır, Rapid ve GoGet SSL almak için bir belge gerekmemektedir.
Sağlanan sigorta nedir?
SSL sertifikaları, dijital olarak web sitesi kimliğinizi belgelemektedir. Bu dijital kimlik (şifreleme) 3. kişiler tarafından kırıldığı taktirde, SSL şirketi sigorta sağlamaktadır. Normal şartlarda böyle bir durum oluşması mümkün değildir.

Powered by WHMCompleteSolution